B : Prehra Ruže po urputnom boji.

04.04.2011 14:19

MBK Ružomberok - ŽBK Whirlpool Poprad 60:63 (13:16, 11:21, 17:13, 19:13) -  0:1 na zápasy (hrá sa na 3 víťazstvá).

Po úvodnom vedení 9:4 sa domáce hráčky akoby uspokojili a to bola voda na mlyn pohyblivých Popradčaniek. Tie vzápätí nastrieľali 23 bodov, kým domáce hráčky 4, bolo 13 :27 a publikum stíchlo. Tento vývoj pokračoval až do začiatku 3.štvrtiny keď domáce zatrúbili do útoku a dotiahli na rozdiel 4-och bodov. Keď už-už bolo vyrovnané 2 krát nemierila presne Bučáková, čo bol paradox, lebo práve ona dravými únikmi najviac prispela k udržaniu kontaktu so súperom. Tento moment značne ovplyvnil ďalší vývoj a Poprad sa znova dostal do vysokého vedenia tento krát až o 16 bodov. Vtedy už takmer nikto z prítomných neveril v obrat. Hosťujúce hráčky však priaznivý vývoj evidentne precenili a umožnili domácim veľmi rýchlo doťahovať. Bola to opäť pohyblivá Bučáková, ktorá nielenže vybojovala niekoľko faulov, ale necelé dve minúty pred koncom excelentnou trojkou vyrovnala na 60:60. Ani táto psychická maxi výhoda  a až trojnásobné držanie lopty v rozhodujúcich momentoch  nebolo dostatočné na víťazné ukončenie dôležitého zápasu. Pochvalu za povzbudzovanie si však zaslúži početný fan klub, ktorý vytvoril domácim hráčkam miestami až elektrizujúcu atmosféru.